+371 22 328 299
Malduguņu iela 4, B ieeja, Mārupe
Whatsapp Sazinies ar mums

ŪDENSROZE \ PIEARSTA.LV

MALDUGUŅU IELA 4, IEEJA B, MĀRUPE     9:00 - 20:00

Sazinies Whatsapp

Obsesīvi kompulsīvie traucējumi

Terapijas programma tiek izvēlēta atsevišķi atkarībā no obsesīvi kompulsīvo traucējumu veida un smaguma pakāpes un ietver katram viesim rūpīgi pielāgotu ekspozīciju, kā arī darbu ar viesa domāšanu, spēju izteikt savas jūtas un citus dzīves aspektus.

“ Profesionāls personāls un Rietumeiropas līmeņa speciālistu aprūpe ”

Obsesīvi kompulsīvie traucējumi jeb OKT (no angļu val. OCD — obsessive compulsive disorder) ir hroniski garīgie traucējumi, ko raksturo obsesīvas idejas vai darbības. Šī slimība izpaužas kā obsesīvas domas (apsēstības) un obsesīvas darbības (tieksme tās veikt). Mūsu klīnikā tiek īstenota obsesīvi kompulsīvo traucējumu ārstēšana, kas neļauj obsesijām gūt varu pār cilvēku un palīdz pacientiem kontrolēt savas darbības.

Par galvenajiem OKT veidiem

Obsesīvi kompulsīvie traucējumi mēdz izpausties dažādi, un raksturīgākās traucējumu kategorijas ir:

  • obsesīvas šaubas – izraisa pacienta šaubas par to, vai ir paveiktas elementāras ikdienas darbības, piemēram, aizvērtas durvis, logi, ūdens krāns, izslēgta gāze vai elektrība;
  • kontrastējoša apsēstība – bailes nodarīt kaitējumu citiem, visbiežāk tuviem cilvēkiem. Šīs domas rodas pretēji cilvēka patiesajām vēlmēm un jūtām, radot vēlmi darīt to, ko cilvēks visvairāk baidās izdarīt. Piemēram, jaunā māmiņa baidas zaudēt kontroli un kaitēt bērna veselībai. Vienīgi pat doma pacientam ir nepanesama un rada lielas trauksmes.
  • apsēstības kā bailes no piesārņojuma, bailes no kaitīgām un indīgām vielām, mazu priekšmetu vai baktēriju iekļūšanas ķermenī – raksturīgākās pazīmes: cilvēkam kļūst grūti pamest māju bez “aizsardzības” – īpaša maksimāli visu aptveroša apģērba; pēc atgriešanās mājās OKT slimnieks uzskata apģērbu par “piesārņotu” lietu;
  • lietu krāšana – obsesīvas uzvedības dēļ cilvēks var sakrāt milzu lietu apjomu. OKT liek slimniekam krāt arī nevajadzīgas, bojātas mantas, dažkārt krātas tiek konkrētas mantu grupas: rotaļlietas, ēdiens, apģērbi u. tml. Uzkrātām lietām slimnieks piešķir īpašu nozīmi un baidās tās izmest.

Traucējumi vai normāla uzvedība?

Visi cilvēki ik pa laikam kaut ko aizmirst un pārbauda, un daudziem cilvēkiem dzīvē ir savi rituāli – daži izvairās no konkrētiem skaitļiem, citi vienmēr paskatās spogulī pirms iziešanas no mājas. Visas šis parādības ir pilnīgi normālas, ja tās netraucē veikt ikdienas darbus un nekļūst par dominējošu dzīves daļu.

Slikta atmiņa un nekaitīgi ieradumi nav iemesls vērsties pie psihiatra, bet, ja obsesīvas darbības aizņem neparasti daudz laika, traucē personiskajām un darba attiecībām un izraisa milzu stresu, cilvēkam var būt vajadzīga profesionāla palīdzība.

Obsesīvi kompulsīvie traucējumi: ārstēšana mūsu klīnikā

OKT ir nopietna psiholoģiska slimība, kas ievērojami samazina pacienta dzīves kvalitāti. Cilvēkam ar OKT ir grūti veikt ikdienas darbus un brīvi komunicēt ar apkārtējiem, tāpēc OKT terapija prasa īpašas speciālista prasmes. Klīnikā “Ūdensroze” mēs izmantojam mūsdienīgu komplekso OKT terapijas programmu, kas ļauj palīdzēt pat vēlīnā slimības stadijā.

Obsesīvi kompulsīvo traucējumu ārstēšana mūsu klīnikā ietver dažādas metodes, tostarp kognitīvās uzvedības terapiju un farmakoterapiju. Kognitīvi biheviorālās terapijas (KBT) mērķis ir palīdzēt pacientiem atgūt kontroli pār savu dzīvi, vienkāršojot OKT “rituālu” norisi un pretojoties obsesīvai uzvedībai. “Ūdensrozes” pacientiem piedāvājam KBT sesijas sešas reizes nedēļā, bet svētdienās pacienti var atpūsties un doties ekskursijās klīnikas darbinieka pavadībā.

Mūsu ārsti ir kvalificēti, lai sniegtu arī medikamentozu palīdzību saviem pacientiem. Smagos OTK gadījumos pacientiem izraksta antidepresantus, vadoties pēc jaunākajiem atklājumiem psiholoģijā un psihiatrijā, kā arī pēc ES ieteikumiem.

Papildus KBT un farmakoterapijai pacientiem piedāvājam arī dažādas fiziskās aktivitātes: fizioterapeitiskos vingrinājumus, nūjošanu, peldēšanu baseinā un braukšanu ar divriteni.

Kombinācijā ar profesionālu psihiatrisko palīdzību mūsu metodes palīdz pacientiem veidot efektīvas pretošanās stratēģijas un cīnīties ar OKT.

Obsesīvi kompulsīvi traucējumi nepāriet paši no sevis un nepakļaujas pašpalīdzības metodēm. Ja jūtat nepieciešamību konsultēties ar ārstu, aizpildiet kontaktformu mūsu tīmekļa vietnē, un mēs sniegsim jums palīdzību tuvākajā laikā!

“ Profesionāls personāls un Rietumeiropas līmeņa speciālistu aprūpe ”

Atgriezties
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.