map-pin
Slokas iela 1, Rīga, LV-1048, Latvija
LV | RU
kliniku

Ekskursijas

Garīgās veselības un līdzsvara atgūšanu lieliski palīdzēs sekmēt arī ērti pieejamo ekskursiju piedāvājums. Dabas mīļotājiem dziļu dvēselisku piepildījumu sniegs netālu esošā Ķemeru Nacionālā parka apmeklējums – parka labiekārtotās dabas takas ļaus sausām kājām iesoļot pašā purva sirdī un iepazīt šo unikālo sērūdens avotu izveidoto ekosistēmu un simtiem tajā mītošo augu un putnu sugu. Savukārt kultūras un arhitektūras interesentiem patiesu baudījumu sniegs netālu esošās Latvijas galvaspilsētas Rīgas vairāk nekā 800 gadu senā sirds Vecrīga un netālu no tās esošais Jūgendstila kvartāls, kurā katra ēka ir kā mākslas darbs, kā skulptūra un piemineklis tās arhitektam.

travel

Ķemeru nacionālais parks

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no galvenajiem purviem Ķemeru apkārtnē, zem kura veidojas sērūdeņi. Augsne purvā ir barības vielām nabadzīga, skāba un daudzās vietās pārmitra. Vairums koku nespēj izdzīvot tik skarbos apstākļos, tāpēc šeit var atrast tikai nedaudzas koku sugas – priedi un bērzu, un tie neizaug tik lieli un resni kā mežā. Gājputnu migrācijas laikā purvs ir lieliska vieta putnu vērošanai. Reizēm šeit izdodas ieraudzīt barus, kuros ir simtiem putnu – zosis un dzērves, kā arī dzirdēt to saucienus. Lielā Ķemeru tīreļa laipa ļaus viegli un droši iepazīt šo citkārt grūti pieejamo sūnu, purva priedīšu, akaču, tumšu ezeriņu un vaivariņu smaržas valstību. Laipa ir būvēta no koka dēļiem, un tai ir divi loki. “Mazais” aizvedīs līdz pirmajiem gleznainajiem ezeriņiem, bet “lielais” ļaus ainavu apskatīt arī no augšas, uzkāpjot skatu tornī.

Pieteikties
travel

Vecrīga

Vecrīga jau no 13. gs. bijusi reģiona ekonomiskais, finanšu un kultūras centrs, kas laika gaitā izveidojās par plaukstošu pilsētu, ko apliecināja arī tās piederība Hanzas savienībai. Rīga nekad nav bijusi tīri latviska pilsēta, bet gan multikulturāla –  to noteica pilsētas attīstība. Pilsētu neskaitāmas reizes centās ieņemt, un tā bijusi iesaistīta arī ilgstošos iekšējos nemieros. Līdz pat 20. gs. sākumam pilsētā  dzīvoja lielākoties vācieši, tad nāca latvieši un krievi, kā arī lietuvieši, poļi un citu tautību cilvēki. Tas viss ietekmējis pilsētas kultūras attīstību, īpaši spilgti tas izpaužas Vecrīgas arhitektūrā, kur var sastapt gan Vācijas, gan Krievijas, Itālijas, Nīderlandes un citu pilsētu arhitektūras iezīmes.

Pieteikties
travel

Jūgendstila kvartāls

Jūgendstils dominē Rīgas centra arhitektūrā, teritorijā ap Vecrīgu un Bulvāra loku. Aptuveni 40% no 19.gs beigu un 20.gs sākuma apbūves Rīgas centrā ir jūgendstila celtnes. Tomēr par Rīgas jūgendstila pērli tiek uzskatīta Alberta iela. Katrs tās nams ir atšķirīgs un neatkārtojams 20. gs. sākuma būvniecības sasniegums. Nekur citur Rīgā nav vērojams tik izteiksmīgs un koncentrēts arhitektu fantāzijas lidojums. Par valsts nozīmes arhitektūras pieminekļiem atzīti Alberta ielas 2., 2.a, 4., 6., 8., 11., 12. un 13. nams. Ēka Alberta ielā 4, celta 1904. gadā pēc arhitekta M. Eizenšteina projekta kā A. Ļebedinska nams. Tas celts atbilstoši īres namu plānojumam Vācijā, kam ielas pusē atrodas reprezentācijas telpas, bet pagalma pusē – guļamistabas un kalpotāju telpas. Ēka Alberta ielā 2a celta 1906. gadā, pēc arhitekta M. Eizenšteina projekta kā viens no V. Boguslovska namiem. Ēkas fasādi grezno visdažādāko dekoratīvo elementu salikums, izveidots pat lieks dekoratīvais stāvs, caur kura tukšajām logu ailām redzamas ir debesis. Ieejas halles un kāpņu telpu restaurācija veikta 1990. gadā.

Pieteikties